Eucharystia

Najświętsza Eucharystia dopełnia wtajemniczenie chrześcijańskie. Ci, którzy przez chrzest zostali wyniesieni do godności królewskiego kapłaństwa, a przez bierzmowanie zostali głębiej upodobnieni do Chrystusa, za pośrednictwem Eucharystii uczestniczą razem z całą wspólnotą w ofierze Pana.

Eucharystia jest “źródłem i zarazem szczytem całego życia chrześcijańskiego” “Inne zaś sakramenty, tak jak wszystkie kościelne posługi i dzieła apostolstwa, wiążą się ze świętą Eucharystią i do niej zmierzają. W Najświętszej bowiem Eucharystii zawiera się całe duchowe dobro Kościoła, a mianowicie sam Chrystus, nasza Pascha”

(KKK 1322, 1324)

I KOMUNIA ŚWIĘTA  odbywa się w parafii ostatnią niedzielę maja. Przygotowanie do niej w III niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o 10:30.