Diecezja siedlecka włącza się w pomoc Ukrainie

Najbliższe dni we wspólnocie Kościoła siedleckiego mają być czasem modlitwy, postu i wsparcia materialnego dla Ukraińców cierpiących z powodu wojny.

W odpowiedzi na apel abp Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski oraz ostatni Komunikat Rady Stałej KEP, bp Kazimierz Gurda zarządził, aby po wszystkich Mszach św. w niedzielę, 27 lutego oraz w Środę Popielcową, 2 marca została przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek, które – za pośrednictwem Caritas Polska – będą przeznaczone na pomoc dotkniętym obecnym kryzysem na Ukrainie. Jednocześnie – zgodnie z zarządzeniem z 15 lutego – biskup siedlecki ponawia wezwanie, aby nadal podczas każdej Mszy św. w modlitwie wiernych zanosić wezwanie w intencji pokoju na Ukrainie, a po zakończeniu celebracji odśpiewać Suplikację.

Biorąc pod uwagę fakt, że na teren diecezji siedleckiej może przybyć duża liczba uchodźców z Ukrainy, bp Kazimierz Gurda zwraca się z prośbą o solidarność i otwartość na tych, którzy będą u nas szukać pomocy.

Diecezja siedlecka potrzebującym schronienia oddaje do dyspozycji Dom Rekolekcyjny w Siedlanowie. W wymiarze diecezjalnym organizacją pomocy i koordynacją działań z nią związanych zajmie się Caritas Siedlce, która na bieżąco, w miarę rozwoju sytuacji, będzie przekazywała niezbędne informacje.

Komunikat Biskupa Siedleckiego

KAZIMIERZA GURDY
w sprawie modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie
i zorganizowania pomocy materialnej dla jej mieszkańców