Koncert z okazji odpustu ku czci św Aleksego

17 lipca (niedziela) Parafia św. Aleksego w Oleksinie będzie przeżywała odpust ku czci swojego Patrona. Z posługą słowa do wspólnoty parafialnej przybędzie ks. dr Tomasz Stec z Archidiecezji Przemyskiej, Dyrektor Domów Rekolekcyjnych Caritas w Zboiskach. Dzięki inicjatywie ks. kan. Andrzeja Witkowskiego w czasie uroczystości odpustowej, po generalnym remoncie zostaną pobłogosławione organy. Instrument wybudowany przez Jarosława Kałużyńskiego w 1964 r., po rocznej przerwie spowodowanej pracami organmistrzowskimi, zostanie „wybudzony” specjalnym obrzędem a jego nowe brzmienie będzie można usłyszeć już podczas koncertu o godz. 11.00 przed odpustową sumą.

Magdalena Maniewska

Oboistka, absolwentka studiów magisterskich na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem), mistrzowskich studiów podyplomowych w klasie prof. Jerzego Kotyczki w Akademii Muzycznej w Krakowie, doktor sztuki. Uczestniczka wielu kursów prowadzonych przez polskich i zagranicznych profesorów.

Założycielka zespołu kameralnego O’Bows Quartet. Sypendystka Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego, Marszałka województwa pomorskiego oraz prezydenta Gdańska.
Od listopada 2015 r. pracuje na stanowisku I oboistki – solistki Opery Bałtyckiej w Gdańsku.

Zbigniew Gach

Z wynikiem bardzo dobrym ukończył studia na Wydziale Fortepianu, Klawesynu i Organów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz studia w Kolegium Gospodarki Światowej Szkoły Głównej Handlowej. Jako solista i kameralista występował m.in. w Niemczech, Czechach oraz we Włoszech. Nakładem wydawnictwa Ars Sonora w 2017 roku ukazała się pierwsza płyta artysty Gach plays Bach.  Od stycznia 2018 roku pracuje na stanowisku dyrektora Centrum Kultury Gminy Słupsk oraz sprawuje kierownictwo artystyczne Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Ustce oraz w Bytowie na Kaszubach. Jest laureatem stypendium artystycznego Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Słupska.