Modlitwa uniżenia – skuteczna praktyka duchowa!

Modlitwa uniżenia – leżenie krzyżem

Myślę, że niewielu z nas słyszało o tej modlitwie. A wielka szkoda, gdyż jest to modlitwa szczególna.

Leżenie krzyżem czyli rzucenie się twarzą na ziemię, zwane także prostacją znane było w Starym Testamencie (Rdz 17,3; Pwt 9,18; 1Krl 8,54; Joz 5,15) i jest znakiem najgłębszej adoracji oraz pokuty.

Jest to modlitwa, która usuwa konsekwencje, skutki naszych grzechów poprzez całkowite uniżenie w żalu za grzechy i skrusze serca i pokucie.

Wielkim propagatorem tej modlitwy jest ks. Dominik Chmielewski, znany i ceniony „Boży wojownik” i wielbiciel Maryi. Odkrył on nieprawdopodobną moc i skuteczność tej modlitwy w czasie egzorcyzmów, w jakich brał udział. Kiedy księża i pomagający w tej posłudze po wielogodzinnych zmaganiach się ze złym duchem całkowicie już opadali z sił, wyszedł on z pokoju, padł krzyżem przed Najświętszym Sakramentem i zaczął przepraszać za grzechy egzorcyzmowanej dziewczyny, jej rodziców i przodków. Efekt był natychmiastowy. Zły duch zaczął wyć i krzyczeć, żeby przestał to robić. Księża widząc, co się dzieje zrobili to samo. W jednej chwili kobieta została uwolniona całkowicie.

Ks. Dominik poleca, aby przepraszać tą modlitwą za nasze grzechy, dzieci, grzechy rodziców, przodków i za grzechy naszego małżeństwa, aby w ten sposób wstawiać się do Ojca Niebieskiego w tej pozycji uniżenia za nimi.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu, który przybliży nam sens i ideę modlitwy.

Ks. Dominik Chmielewski: Nieprawdopodobnie skuteczna modlitwa

Gorąco polecamy również krótką publikację na ten temat.

Maria Rybińska-Górka “Modlitwa uniżenia – Leżenie krzyżem”